Flying-Stars
חיפוש:


    מרפאה
    טיפול בילדים
    טיפול במבוגרים


מרפאה
יונית, 57, בעיות שמיעה

 

יונית (שם בדוי) סיפרה לי שהיא סובלת מטינטון קבוע באוזניים ומאובדן שמיעה פתאומי שמופיע לסירוגין מזה חצי שנה. "בדרך כלל אני מרגישה כאילו האוזניים שלי מלאות בחול ומגרדות ואז, פתאום, הכל נסתם ואני לא שומעת כלום למשך שעות. אחר כך המצב חוזר לקדמותו... ההתקפים מופיעים לפעמים בצורה יום יומית ולפעמים יכולים לעבור מספר ימים ללא התקף. אין קשר להתקררויות או לשינויי מזג אוויר". יונית עברה את כל הבדיקות הקונבנציונאליות. האבחנה של רופאיה היתה שהיא סובלת מדלקת כרונית שפגעה מעצב השמיעה, על רקע מחלה אוטו - אימונית לא ברורה, ושמצבה הוא בלתי הפיך. היא טופלה במספר סדרות של פרדניזון (קורטיזון) ובכל סוגי טיפות האוזניים ומצבה לא השתפר במאום.

 

יונית הגיעה אלי במצב נפשי קשה ביותר. היא נולדה להורים ניצולי שואה. לפני 36 שנה אביה נהרג בתאונת דרכים ליד חדרה - מאז ועד היום קשה לה לעבור ליד העיר. לפני שמונה שנים מונתה כשופטת בבית משפט לענייני משפחה והוצבה, מכל המקומות, דווקא בחדרה. היא מתארת את ימי עבודתה כהתמודדות בלתי פוסקת עם לחצים איומים, אלימות מילולית ופיזית, ותחושת בדידות נוראה. מיום שהתחילה את עבודתה בחדרה התחילו הפרעות שינה קשות והיא נזקקת לכדורי שינה והרגעה. לפני שנתיים התחילו בעיות של שינויים קיצוניים בלחץ הדם ופלפיטציות. היא מטופלת בתרופות שמאיטות את קצב הלב ומורידות את לחץ הדם הגבוה, אבל מדי פעם לחץ הדם צונח מטה והיא חווה חולשה וסחרחורת על סף העילפון. במקביל התחילה רגישות מוגברת לאור ולרעשים ותחושות מחנק וחום - "אני חייבת שיהיה תמיד חלון פתוח וזרימת אוויר וצריכה כל הזמן לשתות מים קרים".

 

כשבדקתי את הדופק של יונית חשתי הלימה חזקה בכל איברי ה - Yin , פרט ללב שהיה חלש, נוקשה ורועד. בעמדות ה - Yang בלטו כיס המרה - שהיה עודף, מחוספס ומיתרי ועמדת המחמם המשולש - שהיה חסר לחלוטין.

 

מטפלים בשיטת הגזעים והענפים יכולים ליצור "מפת לידה אנרגטית" לכל מטופל. מפת לידה זו מצביעה על נטיות מולדות לנקודות חוזק ותורפה באנרגיה של האדם ויכולה לרמז על תבניות אופייניות להתפתחות חוסר איזון ומחלה בתקופות שונות בחיים. כאשר ניתחתי את מפת הלידה של יונית לאור סיפור המחלה והדופק שלה לא מצאתי קשר כלשהו שיכול להאיר על הסיבות למחלתה!  זהו מצב נדיר יחסית ומשמעותו שהמחלה נובעת אך ורק מחוסר יכולת של הגוף להתמודד עם נסיבות החיים ששולטים בו. הסינים קוראים לזה "קונפליקט בין שמיים וארץ" ולכך בדיוק מכוונות נקודות האשנב לרקיע. ב- Ling Shu נאמר: " למצבים של איבוד שמיעה פתאומי, עם עודף צ´י בראש וערפול בראייה יש לדקור את Tianyou (Th 16)".

 

במהלך הטיפול יונית חשה הקלה עצומה. "כל הלחץ ירד לי מהראש ופתאום אני יכולה לנשום".מיום זה ואילך פסקו התקפי הטינטון והשמיעה החלה להשתפר. תוך שלושה טיפולים נוספים גם השינה השתפרה ולחץ הדם החל להתייצב. כיום יונית מרגישה טוב, ללא כדורי שינה או הרגעה. לחץ הדם שלה יציב ורופאיה הורידו את מינון התרופות שלה. נאמר לה שבמידה וההטבה תמשיך עוד חודשים מספר- יופסק הטיפול התרופתי לגמרי.

 

 
Bleknet.com - בניית אתרים